Курси для сімей

Курс про духовне життя: “Сім’я – домашня Церква”

Перелік тем курсу:

 1. Для чого нам Бог?
 2. Яким є Бог в якого ми віримо?
 3. Читання Святого Письма у сім’ї
 4. Молитва в сім’ї
 5. Піст – час пошуку Бога
 6. Тайна Хрещення і нове життя у Христі
 7. Тайна Миропомазання і життя у Святому Дусі
 8. Сповідь і Покаяння
 9. Євхаристія – єднання з Богом
 10. Єлеопомазання
 11. Таїнство шлюбу
 12. Свята Літургія
 13. Жити вірою
 14. Воїни невидимого світу
недільні зустрічі-2
діти_осінь
Курс про виховання дітей: “Діти – спадщина Господня”

Наші діти – тягар чи втіха? Вони – зміст усього нашого життя і центр сім’ї? Чи тимчасові гості, за яких ми відповідаємо? І що батьки мають дати своїм дітям? Влаштувати їх у житті? Дати їм гідний матеріальний добробут? Навчити вигравати конкуренцію в сучасному глобальному світі? Далеко не всі батьки замислюються над цими питаннями… Але навіть ті, що замислюються, не завжди знають де шукати відповіді на них. Тому, виховуючи дітей, ми застосовуємо суміш ідей і методів, запозичених від наших батьків і друзів-знайомих. Додаючи до них те, що виливається на нас з телевізора та інших медіа.

А як мають виховувати дітей християни? Господь не залишив нас без дороговказу у цій справі! Він дав первозданним людям — Адаму і Єві — велике благословення бути Його співтворцями. І ми, батьки , у свою чергу, теж є співтворцями Бога, тому що даємо своїм дітям тіло. Однак не лише за тіло ми відповідальні. Від нас вимагається ще багато зусиль, щоб дати своїм дітям належне виховання та забезпечити умови, в яких сформується і дух і душа нової людини. Що залежить від нашого виховання? Від нього залежить не лише те, чи стануть наші діти добрими священиками, хорошими педагогами й так далі. Насамперед від нього залежить чи матимуть вони віру. Від нашого виховання залежить чи будуть наші діти, у свою чергу, добре виховувати своїх дітей. Залежить дуже багато, і здається, що це понад наші сили…  Але те, що перевершує батьківські сили, варто покласти на Всесильного Бога. Якщо батьки довірять своїх дітей Богу, то Бог обов’язково допоможе в тому, що не взмозі зробити людина.

Курс «Діти – спадщина Господня» покликаний допомогти усім батькам знайти добрий шлях у вихованні власних дітей, спираючись на істини Святого Письма. Він складається з 10-ти тем з різних аспектів виховання дітей і поєднує Божий погляд, зафіксований у Біблії, з практичним досвідом його застосування, який отримали сім’ї з Руху християнських сімей.

 1. Для чого ми виховуємо своїх дітей
 2. Авторитети і місце дитини в сім’ї
 3. Роль тата і мами
 4. Школа виховання
 5. Як проявляти Любов до дитини
 6. Вчимо приймати рішення
 7. Відповідальність за вчинки
 8. Діти і праця
 9. Статеве виховання
 10. Стосунки дитини з Богом

Практичний курс для сімей: “Божий задум для Вашого шлюбу”

Курс «Божий задум для вашого шлюбу», спираючись на істини Святого Письма, допомагає християнським сім’ям у всьому світі. Курс розглядає 12 тем, з різних аспектів сімейного життя, поєднуючи Божий погляд, зафіксований у Біблії, з практичним досвідом його застосування в реальних сім’ях.

    Бог хоче бачити кожне подружжя люблячим і щасливим. А християнське подружжя, що будує свій шлюб на твердій скелі Божого слова і молитві, отримує особливі благословення. В суспільстві широко розповсюджені стереотипи про те, що любов з часом минає, а чоловік і дружина втомлюються один від одного. На жаль, багато сімей живуть в полоні таких переконань, в результаті чого близько 50% шлюбів закінчуються розлученням.

      Але Господній задум для шлюбу зовсім інший – він з’єднує чоловіка і дружину для того, щоб усе своє життя вони перебували у зростаючій любові один до одного і до Нього. Це можливе тільки якщо чоловік і дружина знають, чого хоче від їхнього шлюбу Бог і докладають зусилля, щоб дотримуватися цього. І неважливо скільки часу ви одружені: 1 місяць чи 20 років, є між вами конфлікти чи ви вважаєте ваш шлюб «ідеальним» – ви зможете почерпнути багато нової та корисної інформації та змінити свій шлюб на краще.

 1. Полишити батьків

«Так то полишає чоловік свого батька й матір…» (Буття 2:24)

 1. Приліпитися до свого подруга

«…і пристає до своєї жінки, і стануть вони одним тілом» (Буття 2:24)

 1. Роль чоловіка у шлюбі

«…бо чоловік голова жінки, як і Христос голова Церкви» (До Ефесян 5:23)

 1. Роль жінки у шлюбі

«Тоді сказав Господь Бог: “Не добре чоловікові бути самому; сотворю йому поміч, відповідну для нього.” (Буття 2:18)

 1. Обов’язок чоловіка у шлюбі

«Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву» (До Ефесян 5:25)

 1. Обов’язок дружини у шлюбі

«Жінки, коріться чоловікам, як воно в Господі личить.» (До Колосян 3:18)

 1. Спілкування

«…хай кожен буде скорий до слухання, повільний до говорення, непоквапний до гніву» (Якова 1:19)

 1. Вирішення конфліктів

«Гнівайтеся, та не грішіте! Хай сонце не заходить над вашим гнівом» (До Ефесян 4:26)

 1. Сімейний бюджет

«Багатим у цьому світі накажи, щоб не неслись думками вгору та не надіялися на нетривке багатство, лише – на Бога, який щедро дає нам усього для вжитку»(1-е До Тимотея 6:17)

 1. Романтика у шлюбі

«Поклади мене печаттю на твоїм серці, печаттю на твою руку; любов бо, як смерть сильна; ревнощі люті, немов пекло. Стріли її – вогненні стріли, правдиве полум’я Господнє. Водам великим любови не вгасити, ані рікам її не затопити» (Пісня Пісень  8:6-7)

 1. Інтимне життя

«Подружжя хай у всіх буде в пошані й ложе хай буде без плями» (До Євреїв 13:4)

 1. Вірність

«Що, отже, Бог получив, людина хай не розлучає» (Матея 19:6)

коляда-сім'я2